Egyezség: a magyar „vádalku”
Egyezség a bünösség elismeréséről vagy vádalku? A magyar büntetőeljárásban egyre nagyobb teret nyer az egyezség, amit a köznyelv gyakran vádalkunak hív. Ki fogok térni rá, hogy miben különbözik az egyezség …
Egyezség a bünösség elismeréséről vagy vádalku? A magyar büntetőeljárásban egyre nagyobb teret nyer az egyezség, amit a köznyelv gyakran vádalkunak hív. Ki fogok térni rá, hogy miben különbözik az egyezség …
Egy belügyminiszteri rendelet 2023. márciusában bevezette a büntetés-végrehajtás során az otthonápolási őrizetet fogalmát. Ez az intézkedés várhatóan csökkenteni fogja a fogvatartotti létszámot. A kormánynak feltehetőleg ez volt a terve az …
Minden amit a büntetőjogi ügyvédekről tudni szeretett volna… Ebben azzal szeretnék foglalkozni, hogy kik azok a büntetőjogi ügyvédek, hányan vannak és mit csinálnak, és mitől lesz egy ügyvéd büntetős ügyvéd… …
A jó büntetőjogász ügyvéd kiválasztása Körülbelül tizenöt éve vagyok az ügyvédi pályán, és tíz éve saját irodám van. Jópár éve már csak büntetőjoggal foglalkozom. Nem tudom megszámolni, hogy ennyi idő …
A bűnügyi felügyelet és a távoltartás módosítása, megszüntetése Amennyiben a büntetőbíróság egy gyanúsított letartóztatását, távoltartását, vagy bűnügyi felügyeletét rendelte el, azt meghatározott időközönként hivatalból felül kell, hogy vizsgálja. Közismert, hogy a letartóztatást …
Megéri-e a vádalku? Büntetőjogász ügyvédként a TV2 kérdésére nyilatkoztam. A kérdés az volt, hogy a pilisszentiváni emberölés kapcsán, arról, hogy vajon vádalku eredményeképpen jutott hozzá a nyomozóhatóság a holttest fellelésére …
A védelemhez való jog és az új büntetőeljárási törvény A büntetőeljárásról szóló 2017. évi XC. törvény (új Be., vagy új büntetőeljárási törvény) 2018. július 1-jén lép hatályba. Az új Be-t …
Egy konkrét ügyem kapcsán szembesültem egy büntető eljárásjogi dilemmával: vajon a súlyosítási tilalomba ütközik-e ha az elsőfokú büntetőbíróság a polgári jogi igényt nem ítéli meg (akár azért mert elutasítja, más …
A tényálláshoz kötöttség Alapvetően az elsőfokú büntetőbíróság feladata a bizonyítási eljárás lefolytatása (tanúk kihallgatása, helyszíni szemle lefolytatása, okiratok értékelése, igazságügyi szakértők meghallgatása stb.), és fő szabály szerint a másodfokú büntetőbíróságot …
A fellebbezés, mint a védőügyvéd egyik eszköze A fellebbviteli eljárás szabályaival minden büntetős ügyvédnek készségszinten kell bánnia, ugyanis a büntetőügyek nagy része másodfokon dől el. Ezen kívül – az ügyvédi …
Keressen bátran.