Ügyvédi témákkal foglalkozó videók.
Rendőri kényszerítő eszközök A rendőri kényszerítő eszközök jogszerűségének kérdésével keresett meg a TV2 Tények c. műsora egy megtörtént esettel kapcsolatban. Ahogy a fenti videóból kiderül egy biciklis áthajtott a piros lámpán. Ezért a rendőrök megállásra szólították fel, de ennek nem tett eleget. A személyazonosságát nem lehetett megállapítani, mivel hamis adatokat diktált be. A Budapesti Rendőrfőkapitányság…
Tovább
Milyen kártérítés jár a bűncselekmények sértettjeinek? A HírTV Riasztás című bünügyi magazinja felkért, hogy nyilatkozzak büntetőügyekben jártas ügyvédként arról, hogy milyen kártérítés jár a bűncselekmények sértettjeinek. Teljes vagyoni és nem vagyoni kártérítés A válasz az, hogy természetesen teljes, vagyoni és nem vagyoni kártérítés jár. Ez azonban sajnos sokszor csak elvileg igaz. A bűncselekmény miatti kártérítés…
Tovább
Az RTL Klub arról kérdezett, hogy milyen rendőr-hatósági teendők adódnak rendkívüli haláleset és azonosítatlan holttest esetén. RTL klub Büntetőjogi blogom
Tovább
Megéri-e a vádalku? Büntetőjogász ügyvédként a TV2 kérdésére nyilatkoztam. A kérdés az volt, hogy a pilisszentiváni emberölés kapcsán, arról, hogy vajon vádalku eredményeképpen jutott hozzá a nyomozóhatóság a holttest fellelésére vonatkozó adatra. Ezt természetesen nem lehet tudni biztosan, hiszen a vádalku (helyesebben nyomozati alku során minden információ államtitoknak minősül, így a közvélemény sem kapthat arról…
Tovább
Tettenérés Jogszerű-e lefogni a támadót? A Tények arról kérdezett, hogy egy mentős elleni támadás során jogszerű -e , hogy a mentős kollegák lefogják a támadót és értesítik a rendőrséget. Igen, mivel a tetten ért személyt bárki elfoghatja és a rendőröknek átadhatja. Ez nem kirívó esetben nem lesz jogszerűtlen, akkor sem, ha később az bizonyosodik be,…
Tovább
Lefoglaták az autómat! Az RTL Fókusz arról kérdezett, hogy mit lehet tenni akkor ha, a jóhiszeműen vásárolt autót lefoglalja a rendőrség, mivel kiderült hogy az körözés alatt áll, mivel azzal kapcsolatban valamilyen bűncselekmény történt (lopás, vagy lízinggel kapcsolatos csalás stb.) Mik a lefoglalás szabályai? A büntetőeljárás szabályai szerint a lefoglalás megszüntetésekor a lefoglalt dolgot annak kell…
Tovább
Foglalkozás körében elkövetett veszélyeztetés Az RTL Klub Fókusz műsorának munkatársai a 2017. szeptemberében történt körhinta – baleset kapcsán kerestek meg azzal a kérdéssel, hogy egy ilyen baleset ügyében hogyan indul meg, a büntetőeljárás. A foglalkozás körében elkövetett veszélyeztetés fogalma Tudni kell, hogy a büntetőjogi tényállás szerint büntetendő az, aki foglalkozási szabály megszegésével más vagy mások…
Tovább
A TV2 Damu Roland ítélethozatalát követő rosszullétét követően keresett meg azzal a kérdéssel, hogy milyen esetekben lehet a szabadságvesztés büntetés végrehajtásának elhalasztását kérni jogerős büntetés esetén. A témáról korábban már részletesen írtam itt, ezért ebben a cikkben csak azt emelem ki ismét, hogy a szabadságvesztés büntetés végrehajtásának elhalasztásánál a bíróság mérlegeli hogy két évnél hosszabb vagy…
Tovább
Meghívást kaptam az ATV reggeli műsorába, ahol Farkasházy Réka műsorvezető a csepeli hajléktalangyilkosság büntetőjogi vonatkozásairól kérdezett. Arról, hogy lehetséges-e egy ilyen ügyben vádalkut kötni, illetve tehetnek -e valamit a hatóságok az uzsora-bűncselekmények ellen. Az üggyel kapcsolatban elmondtam, hogy a törvény kizárja, hogy a hatóság vádalkut, helyesebben nyomozati alkut kössön olyan gyanúsítottal, akinek a terhére emberélet…
Tovább
A Fókusz 2011. februárjában a Tóásó ügyben keresett meg azzal a kérdéssel, hogy a magyar büntetőjog szerint felelősségre vonható-e nem magyar állampolgár külföldön elkövetett cselekménye miatt. Az kérdés apropója az volt, hogy a Tóásó ügyben olyan bizonyíték került elő, mely szerint egy bolív kormány ügynök pénzt adott egy tanúnak cserébe terhelő vallomásáért. Tóásó bolív ügyvédje…
Tovább