A jó büntetőjogász ügyvéd kiválasztása
Körülbelül tizenöt éve vagyok az ügyvédi pályán, és tíz éve saját irodám van. Jópár éve már csak büntetőjoggal foglalkozom. Nem tudom megszámolni, hogy ennyi idő alatt hány ügyem, hány ügyfelem volt, illetve hány órát konzultáltam olyan ügyfelekkel, akiknek nem volt/lett büntetőügyük, de meg szerették volna nyugtatni magukat. Ezek alapján a tapasztalatok alapján pár tanácsot, vagy gondolatot szeretnék megosztani azokkal, akik büntetős ügyvédet/védőügyvédet keresnek.
Szakértelem az adott területen
Bár a büntetőjog önmagában egy ügyvédi specializáció, mégsem mondhatjuk, hogy minden büntetős ügyvéd egyformán értene egy adott ügytípushoz. Megfigyelhető, hogy a büntetőjogon belül is specializálódnak az ügyvédek. Különösen a gazdasági büntetőjogot, vagy a közlekedési büntetőjogot emelném ki, de természetesen külön ügytípusok vannak a számítástechnikai bűncselekmények területén is. Kérdezzük meg a kiválasztandó védőügyvédet, hogy a büntetőjogon belül specializálódik – e valamire, vagy milyen tapasztalata van az adott bűncselekmény(ek) területén.
Ügyvédi konzultáció
Természtesen a büntetőjogra is igaz az, hogy több véleményt is érdemes meghallgatni mielőtt döntünk az ügyvéd kiválasztásáról. Vannak olyan ügyvédi irodák, ahol az első konzultáció ingyenes, más ügyvédek konzultációs díjat kérnek. Én ezt az utóbbit tanácsolom. Ha azt várjuk el egy ügyvédtől, hogy figyeljenk ránk egy órás, vagy több órás időintervallumban, és a tudásához mérten a legjobb ügyvédi tanácsot adja akkor bizony ezt meg kell fizetni.
Olvassa tovább a cikket ahhoz, hogy választ kapjon további kérdésekre:
- Telefonon várhatok-e ügyvédi segítséget?
- Mennyibe kerül az ügyvédi konzultáció?
- Milyen kérdéseket tehetek fel?
- Mik büntetőjogi ügyvédi szakterületek?
- Számít-e az ügyvéd helyismeret?
- Hogyan képzik az ügyvédek az ügyvédi megbízási díjakat?
- Mit jelent a bűnügyi költség?
- Számít-e hogy ki fog az üggyel foglalkozni?
- Tehát akkor hogyan válasszak jó ügyvédet?